Jak działa twoje serce – moje zdrowe życie

Gdybyśmy zapytali cię, jaka jest główna funkcja ludzkiego serca, czy możesz podać właściwą odpowiedź? Do końca tego odcinka Mojego zdrowego życia.

W uznaniu Miesiąca Serca mówimy o sercu sprawy – naszych sercach. Większość odcinków Mojego Zdrowego Życia rozpoczyna się od pytań, a następnie wzywamy ekspertów z naszej dziedziny, aby pomóc im odpowiedzieć. W duchu bycia obfitym, mieliśmy wiele pytań na temat tego niezbędnego organu w naszym ciele. Jak działa serce? Co to robi? Co się stanie, gdy nas zawiedzie?

Często mówimy o tym, jak dbać o nasze serca, sposoby zapobiegania chorobom serca lub zawałom serca, obniżać lub utrzymywać ciśnienie krwi lub jeść zdrowe serce. Ale znaleźliśmy się zadając bardzo podstawowe pytanie podczas tworzenia tego odcinka: co to jest serce?

Wydawało się to prawie zbyt proste, ale kiedy wdaliśmy się w tę serdeczną rozmowę, pomogło wyjaśnić bardziej skomplikowane rzeczy – na przykład dlaczego, kiedy i jak nasze serca mogą nas zawieść.

Moje zdrowego życia Podcast: Episode 13 – How Your Heart Works

Specjalista ds. Tematu tego odcinka, Lavone Smith, MD, pomaga nam zrozumieć różne części serca i sposób, w jaki wszyscy pracują razem dla głównego celu serca: dostarczania naszemu organizmowi tlenu.

Dr Smith porównuje serce do domu, aby pomóc wyjaśnić różne części lub systemy, które utrzymują go w ruchu. Podobnie jak domowe instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i wodne wymagają regularnej / prewencyjnej konserwacji, a czasem także specjalnych napraw do pracy, serce wymaga również konserwacji i specjalistycznej opieki, aby mogło efektywnie dostarczać tlen i pompować krew w naszych mięśniach, tkankach i narządach.

Ale co się stanie, jeśli nasze serce nie będzie w stanie dostarczyć tlenu w naszych ciałach? Dr Smith wyjaśnia, co może pójść nie tak, co dzieje się, gdy jedna lub druga część nie działa poprawnie, a różne specjalności w kardiologii i rzeczy, które możemy zrobić, aby pomóc nam zapalić światło w naszych sercach, dezodoruje bez przeszkód i ciśnienie wody w porządku.
Posłuchaj kolejnych odcinków: Episode 9: Czy jedzenie naprawdę pali twoje serce?

Dr Lavone Smith jest kardiologiem w Asheville Cardiologist Associates, filii Mission Health. Specjalizuje się w zaawansowanej niewydolności serca i nadciśnieniu płucnym. Jej podróż jako kardiologa rozpoczęła się, gdy pracowała jako ratownik w liceum po podróży ambulansowej, aby zabrać pacjenta z ciężkim atakiem serca do oddziału ratunkowego. Ciekawi ją „co się teraz dzieje?” Dowiedziała się o cewnikowaniu serca, EKG i „różnych rodzajach serca”. Od tego czasu jest zafascynowana ludzkim sercem i pomagała innym żyć zdrowym sercem, aw niektórych przypadkach nawet zapewnić ludziom drugą szansę na życie.

Śledź wraz z Mission Health podczas Heart Month:
Odwiedź misję-health.org/heartmonth lub zasubskrybuj tematy zdrowego serca na naszym blogu, dostarczanym raz w tygodniu prosto do skrzynki odbiorczej w każdy piątek.
Subskrybuj My Healthy Life na iTunes. Ponieważ opieka zdrowotna może być skomplikowana, pomagamy ją zlikwidować w ciągu 20 minut lub mniej.

Od ponad 40 lat Mission Heart jest regionalnym liderem w kardiochirurgii i kardiochirurgii. Firma Mission Heart została doceniona przez Truven Health Analytics (wiodący autorytet w zakresie jakości klinicznej) jako 50-osobowy szpital kardiologiczny już po raz dwunasty. Mission Heart to jeden z dwóch szpitali w Carolinas, który otrzymał to wyróżnienie. Tylko pięć szpitali w Stanach Zjednoczonych zostało wymienionych na liście 50 Najlepszych Szpitali Cardiovascular razy więcej niż Mission Heart.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *