Hybrydy – w domu czy u kosmetyczki?

Manicure hybrydowy

Wypielęgnowane, zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jednak pracując rękoma ciężko jest utrzymać manicure w perfekcyjnym stanie, a niewiele kobiet ma czas, żeby codziennie lub co dwa-trzy dni poprawiać paznokcie. Odpryśnięty lakier wygląda gorzej, niż w ogóle nie pomalowana płytka. Dlatego, na przeciw potrzebom nowoczesnych kobiet powstał manicure hybrydowy. Można go nosić nawet trzy tygodnie, przez które cały czas będzie wyglądał perfekcyjnie. Później lepiej go zdjąć, ze względu na nieestetyczny odrost, pojawiający się wraz ze wzrostem płytki. Aby wykonać taki manicure, potrzebujemy:

  • standardowy zestaw do manicure (pilniczek, cążki itd.)
  • bazę do manicuru hybrydowego
  • lakiery hybrydowe
  • lampę, pod którą będzie można utwardzić poszczególne warstwy
  • top coat
  • ewentualne dodatki, jeśli chcemy bardziej ozdobny manicure

I tyle, jeśli mówimy o rzeczach potrzebnych do zrobienia takiego manicure. Sprawa nie wygląda na skomplikowaną, prawda? W takim razie czy warto robić taki manicure samemu, czy lepiej jednak oddać się w ręce kosmetyczki?

W salonie

Umawiając się na wykonanie paznokci hybrydowych u kosmetyczki, zarezerwuj sobie około godziny. Jest to optymalny czas na przygotowanie paznokci jak do normalnego manicuru i utwardzenie wszystkich warstw. Korzystając z usług kosmetyczki masz pewność, że użyte produkty będą dobrej jakości. Dodatkowo, ilość kolorów, różnych efektów i ozdób z pewnością będzie większa, niż te które masz w domu. Ponadto, lakiery hybrydowe są dużo gęstsze niż te normalne, dzięki czemu można nimi rysować precyzyjne wzorki. Wiadomo, że nie każda z nas posiada wybite zdolności manualne, a kosmetyczka prawdopodobnie będzie umiała coś na naszych pazurkach stworzyć. Zapisując się do salonu, zapewniamy sobie chwilę relaksu i przyjemność z oddania się w profesjonalne dłonie. Dodatkowo warto pamiętać, że oprócz manicure istnieje też pedicure, a paznokcie u stóp zdecydowanie wygodniej będzie zrobić w salonie, niż w domowym zaciszu. Warto wykonać sobie hybrydowy pedicure, na przykład na wakacje. Paznokcie u stóp rosną dużo wolniej niż u dłoni, dlatego pedicure może przetrwać nawet całe wakacje w stanie bardzo dobrym. Pod warunkiem, że nie uszkodzimy go mechanicznie, na przykład o kamienie.

A w domu?

Jeśli jesteś osobą sprawną manualnie, a robienie paznokci sprawia ci przyjemność, możesz pomyśleć o wykonywaniu takiego manicuru w domu. Nie jest to trudniejsze zwykłego malowania paznokci, z tą różnicą, że trzeba dokładnie pokryć płytkę. W przeciwnym razie szybko pojawi się odrost i trzeba będzie zdjąć nasz manicure. Z czasem na pewno zgromadzisz sporą kolekcje różnych lakierów. W tych przeznaczonych do hybryd często można spotkać różne 'efekty specjalne’. Lakiery świecące w ciemności albo zmieniające kolor pod wpływem temperatury. Dostępne są również różne pyłki, dające efekt lustra. Możliwości są dużo większe niż w przypadku standardowego manicure. Warto z nich skorzystać.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *