Dieta ketogeniczna – czy catering jest dobrym pomysłem?

Rosnąca popularność diety ketogenicznej sprawiła, że chcesz ją wypróbować? O ile nie zmagasz się z dolegliwościami ze strony nerek, wątroby czy trzustki, to plan żywieniowy polegający na ograniczeniu węglowodanów może okazać się doskonałym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Możesz samodzielnie opracować jadłospis lub zdecydować się na znane i uwielbiane pudełka. Sprawdź, dlaczego warto wybrać dietę ketogeniczną z cateringu dietetycznego!

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Zanim przejdziemy do zalet diety ketogenicznej oferowanej przez cateringi dietetyczne, warto najpierw przyjrzeć się samemu planowi, który ma na celu doprowadzenie do stanu ketozy. Co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem? To moment, w którym organizm rozpoczyna samodzielnie proces efektywnego spalania zapasu tkanki tłuszczowej, co w efekcie prowadzi do utraty zbędnych kilogramów.

W przypadku diety ketogenicznej mamy do czynienia ze zwiększeniem podaży tłuszczu oraz ograniczenia pozostałych składników odżywczych. Zazwyczaj ich stosunek wynosi 4:1 albo 3:1. Mówiąc prościej, na każdy 1 g białka i węglowodanów przypada 4 lub 3 g tłuszczów. Standardowo codzienne menu obejmuje trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolację. W niektórych przypadkach można także dodać przekąskę.

Dlaczego warto zamówić dietę ketogeniczną z oferty cateringu dietetycznego?

Czy zamówienie pudełkowej diety ketogenicznej to dobry pomysł? Tak! Catering dietetyczny, w którym pracują doświadczeni dietetycy, to ogromne ułatwienie dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w samodzielnym opracowywaniu zdrowego i pomagającego w zrzuceniu zbędnych kilogramów menu. Co więcej, pudełka to świetny sposób na:

  • oszczędność czasu, dzięki której nie musisz samodzielnie planować i przygotowywać posiłków oraz robić zakupów,
  • gwarancję odpowiedniej zawartości tłuszczów, białek i węglowodanów w każdym posiłku,
  • szybkie i efektywne wejście w stan ketozy,
  • odpowiednią kaloryczność dań.

Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem stosowania diety ketogenicznej lub zamówieniem cateringu dietetycznego należy skonsultować się z lekarzem albo dietetykiem. Ze względu na dość restrykcyjne menu konieczne jest wykonanie podstawowych badań, aby upewnić się, że Twój stan zdrowia pozwala na rozpoczęcie odżywiania mającego doprowadzić do wejścia w stan ketozy.

Jakie posiłki na diecie ketogenicznej oferuje catering?

Z pewnością zastanawiasz się, jakich posiłków możesz spodziewać się na diecie ketogenicznej z cateringu dietetycznego. Standardowo catering dietetyczny zmienia menu co tydzień, aby uniknąć monotonii i zapewnić swoim klientom różnorodność serwowanych dań. W przykładowym planie znajdziesz między innymi omlet z kozim serem, papryką i rozmarynem, burger wołowy z oscypkiem czy pieczoną karkówkę z dipem chipotle mayo. A czego nie znajdziesz w menu? Na diecie keto zakazane jest spożywanie roślin strączkowych, pieczywa, kaszy, czy niektórych owoców.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *