Depilacja laserowa – nowoczesna technika trwałej depilacji

Depilacja laserowa - nowoczesna technika trwałej depilacji

Depilacja laserowa to rozwiązanie odpowiadające na potrzeby każdej kobiety. Depilacja skóry jest dziś jednym z podstawowych elementów kosmetyki wśród kobiet, a coraz częściej również u mężczyzn. Gładkie nogi, okolice bikini, czy też brak śladów wąsika to marzenie każdej z nas. Nie tylko brak włosków ma tu znaczenie – liczy się także brak zadrażnień i zaczerwienienia. Zadbanie o taki stan skóry wiąże się z dużym nakładem czasu oraz nie rzadko cierpieniem. Brak śladów po depilacji jest często nieunikniony.

Wrastające włoski, które prowadzą do zapalenia mieszków włosowych są konsekwencją wszystkich niemal metod depilacji które dziś są znane. Dodatkowym minusem, jak np. podczas depilacji metodą woskową lub elektrycznym depilatorem, jest ból – szczególnie dokuczliwy w delikatnych partiach skóry, takich jak okolice bikini czy pach. To skłoniło inżynierów i projektantów do stworzenia nowej metody, o której usłyszeć można już coraz więcej: depilacja laserowa.

Na czym polega depilacja laserowa?

Na czym polega depilacja laserowa? Światło lasera przenika do skóry, gdzie pochłaniana jest przez aktywną melaninę występującą w Twoich włoskach. Efektem tego procesu jest zniszczenie komórek macierzystych włosa, co powoduje zniszczenie też samego włoska. Proces ten uniemożliwia również odbudowę włosa, co zdaje się być sekretem skuteczności depilacji laserowej. Co to oznacza w praktyce? Czym depilacja laserowa różni się od pozostałych znanych nam metod? Oto kilka podstawowych zalet depilacji laserowej:

  • Bezbolesny zabieg

  • Zero podrażnień

  • 95% skuteczności

  • Inteligentny dobór mocy lasera

  • Zalecana przez lekarzy

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli to jedno z najczęściej zadawanych pytań osób zainteresowanych skuteczną depilacją. Odpowiedź brzmi: nie. Odczuwalny dyskomfort możesz poczuć w wyjątkowo delikatnych miejscach oraz jeśli jesteś osobą o bardzo niskim progu bólu. Najnowocześniejsze lasery jak laser do depilacji Vectus są dodatkowo wyposażone w szafirowe szkło umieszczone w głowicy maszynki, które wykazuje właściwości chłodzące. Nowoczesna technologia, dopasowuje się także do poziomu odczuwania ciepła przez konkretnego pacjenta. Wszystko to, daje idealny efekt chłodzący, który towarzyszy Ci podczas całego zabiegu. Na temat głowicy chłodzącej wypowiada się kosmetolog:

Najnowsze urządzenia pozwalają zredukować uczucie dyskomfortu praktycznie do zera. Depilacja laserowa Vectus nie boli, dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling i specjalnej głowicy chłodzącej. powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Tym samym znajdujemy odpowiedź na metodę pozostawiania skóry bez zadrażnień. Wbudowane czujniki analizują dane dotyczące ilości melaniny w Twoich włoskach oraz skórze, po czym dopasowują odpowiednią siłę lasera. Obecność czytnika o nazwie Skintel, daje gwarancję skuteczności i co ważniejsze Twojego bezpieczeństwa.

Co dokładnie oznacza 95% skuteczności? Oznacza to, że po zalecanej serii zabiegów, po roku może pojawić się jedynie 5 % włosków, które zazwyczaj odrastają już słabe i jasne, co za tym idzie – mało widoczne. Możesz je także w łatwy sposób usunąć jednym, skutecznym zabiegiem. Firmy kosmetologiczne posługujące się nowoczesnym sprzętem do depilacji laserowej, dają gwarancję trwałego uzyskania gładkiej skóry.

Dlaczego potrzebna jest seria zabiegów? Z powodu natury odrastania naszego owłosienia. Włosy odrastają w różnym tempie, dlatego podczas pierwszego zabiegu, niektóre mogą pozostać w uśpieniu. Co za tym idzie, melanina niezbędna do pochłonięcia światła lasera również nie jest aktywna. Z tego powodu zabiegi powtarzane są co 4-10 tygodni a zalecana ilość zabiegów to 6 do 8. Wszystko w celu uzyskania trwałego efektu na Twojej skórze.

Dlaczego depilacja laserowa jest zalecana przez lekarzy? Dzięki właściwościom metody niszczenia włosków, w zamian za wyrywanie ich , depilacja laserowa doskonale nadaje się do zaleczenia zapalenia mieszków włosowych jak i do usunięcia szkodliwych wrastających włosków, które często są rezultatem innej metody depilacji. Przy szczególnych chorobach hormonalnych, których objawem jest nadmierne owłosienie, lekarze również informują o możliwości wykonania takiego zabiegu.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania. Czy każdy może korzystać z tej metody?

Z tej metody nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wszelkie niezaleczone infekcje i podrażnienia skóry, choroby takie jak bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień czy terapia retinoidami również nie są wskazane. By uniknąć niepotrzebnych podrażnień zaleca się depilacje w okresie zimowym, ponieważ zarówno w trakcie zabiegu świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem, jak również po zabiegu należy unikać słońca.

Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserem?

O planowanym zabiegu należy pamiętać już miesiąc wcześniej. Dokładnie na cztery tygodnie przed depilacją nie należy wyrywać owłosienia woskiem, pęsetą ani depilatorem. Od tego samego czasu w miejscach przygotowywanych do depilacji należy unikać kremów z kwasami owocowymi oraz witaminą A i C. W zamian należy zadbać o nawilżenie i dobrą kondycje skóry. Leki oraz zioła o działaniu fotoalergicznym należy odstawić na tydzień przed zabiegiem. Dzień przed zabiegiem lub ostatecznie w dzień zabiegu, należy zgolić włoski w miejscach przygotowanych do depilacji maszynką jednorazową.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji laserem?

Po zabiegu twoja skóra w miejscach depilacji będzie wyjątkowo delikatna. Lekkie zaczerwienienie może się utrzymywać przez kilka godzin do maksymalnie trzech dni. Pomocne mogą okazać się kremy łagodzące podrażnienia oraz z wysokim filtrem UVA. Jeśli miejsce miała depilacja laserowa pach, nie używaj dezodorantów i antyperspirantów, aż skóra w pełni będzie zregenerowana. By nie nabawić się infekcji ogranicz korzystanie z basenu i sauny.

Na jakich częściach ciała stosowana jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa stosowana jest praktycznie na całym ciele. Profesjonalne gabinety oferują depilacje poszczególnych miejsc lub kompleksowo całych partii ciała. Zaczynając więc od twarzy, możesz usunąć tylko dokuczający wąsik lub wydepilować całą twarz wraz z delikatnym owłosieniem na policzkach, uszach i czole. Dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa bikini. Delikatna skóra w tych okolicach wymaga szczególnej uwagi. Dzięki specjalnym, różniącym się wielkością nakładkom, depilacja pleców oraz nóg, pomimo większej powierzchni, również jest szybkim i skutecznym zabiegiem .

Podsumowując depilacja laserowa jest najskuteczniejszą dziś metodą pozbywania się zbędnego owłosienia. Tym samym jedyną, która usuwa takie owłosienie trwale. Jest zarazem bezbolesna i bezpieczna.

Poznaj opinie kobiet, które już skorzystały z depilacji laserowej. Pomyśl o wakacjach wolnych od codziennej walki z wrastającymi włoskami. Depilacja laserowa to z pewnością sposób na komfort i dobre samopoczucie.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *