Czym jest Bio Oil i w jakim celu się go stosuje?

Rozstępy to fioletowe lub białe smugi na skórze, często pojawiające się na obszarze brzucha, piersi, górnej części ramion oraz na udach i pośladkach. Są one bezpośrednio spowodowane nagłym przyrostem masy ciała, kiedy skóra znacząco się rozszerza powodując pękanie warstwy właściwej. Niektóre czynniki prowadzące do rozwoju rozstępów obejmują genetykę, przebyte choroby i długotrwałe stosowanie poszczególnych leków. Istnieje wiele dostępnych metod leczenia, ale stosowanie miejscowe z użyciem środków kosmetycznych jest zdecydowanie najbardziej popularne.

Czym jest Bio Oil i w jakim celu się go stosuje?

Bio Oil to specjalny preparat do pielęgnacji skóry, który zmniejsza widoczność blizn, rozstępów i nierówności. Może być również stosowany do nawilżania i leczenia bardzo suchej skóry. Jest to bardzo popularny produkt, który do tej pory zdobył wiele nagród według oficjalnej strony internetowej produktu. Firma twierdzi również, że jest numerem 1 w zakresie pielęgnacji blizn i rozstępów w ponad siedemnastu krajach od momentu wprowadzenia kosmetyku w 2002 roku. Preparat jest mieszanką witamin i ekstraktów roślinnych na bazie olejku. Pomimo swojej konsystencji, Bio Oil jest lekki i odpowiednio aplikowany nie brudzi ubrań. Jest też szybko wchłaniany przez skórę.

Firma odpowiedzialna za opatentowanie Bio Oil nie jest zbyt dobrze znana i nie oferuje wielu innych produktów. Według oficjalnej strony internetowej przedsiębiorstwa, jest on wytwarzany zgodnie z aktualną Dobrą Praktyką Produkcyjną, określoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Wszystkie użyte składniki są testowane przed produkcją pod kątem możliwego skażenia mikrobiologicznego. Próbka z każdej partii jest również testowana laboratoryjnie i przechowywana przez następne pięć lat.

Aktywne składniki

Bio Oil zawiera mieszankę składników roślinnych, w tym ekstrakt z nagietka, olejek lawendowy, olejek z liści rozmarynu oraz olejek rumiankowy. Posiada również witaminy sprzyjające zdrowiu skóry – A i E.

Działanie produktu

Istnieje kilka składników w preparacie Bio Oil znanych z właściwości poprawiających wygląd i teksturę skóry. Witamina A zmniejsza przebarwienia a witamina E wzmacnia elastyczność i pomaga w naprawie uszkodzonych komórek. Wyciąg z rumianku i inne składniki łagodzą skórę, zmniejszając stany zapalne. Aktywny składnik PurCellin Oil zapewnia maksymalną absorpcję i nawilżenie, stymulując odnowę komórek.

Podstawową zaletą Bio Oil jest to, że można go stosować w przypadku wielu różnych problemów skórnych, takich jak przebarwienia, blizny i rozstępy. Dzięki swojej konsystencji jest wygodniejszy w użyciu w porównaniu do innych podobnych produktów.

Osoby ze skórą wrażliwą powinny jednak pamiętać, że tak jak każdy kosmetyk, Bio Oil może wywołać zaczerwienienie i podrażnienia, ze względy na ekstrakty roślinne, na które niektórzy są uczuleni. Przed pierwszym użyciem warto zatem wykonać test na małym obszarze skóry, aby sprawdzić czy nie wywołuje on reakcji alergicznej.

W jaki sposób stosować Bio Oil

Producenci Bio Oil zalecają korzystanie z olejku przez co najmniej 3 miesiące. Dla osiągnięcia zadowalających efektów, należy go stosować dwa razy dziennie, wmasowując delikatnie w skórę ruchem okrężnym, aż preparat zostanie całkowicie wchłonięty. Nie powinno się go aplikować na uszkodzoną skórę, na przykład po skaleczeniu lub bezpośrednio po oparzeniu. W mało prawdopodobnym przypadku wystąpienia podrażnienia, trzeba przerwać stosowanie. Osoby cierpiące na jakąkolwiek chorobę skóry lub stosujące specjalistyczne maści i kremy, powinny skonsultować się z dermatologiem przed rozpoczęciem kuracji.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *