Czy posiadanie psa może naprawdę poprawić twoje zdrowie?

Ostatnie badania pokazują, że posiadanie psa wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych i śmierci. Jako szczęśliwy właściciel psów przez całe moje życie – w tym mój golden retriever, Beau, który jest psem terapeutycznym – nie mogę powiedzieć, że jestem trochę zaskoczony tym raportem.

W rzeczywistości od lat wiadomo, że własność zwierząt jest skorelowana z niższym ryzykiem choroby sercowo-naczyniowej, a zwłaszcza z mniejszą częstością akcji serca i ciśnieniem krwi. Powyższe badanie tylko wzbogaca tę literaturę.

Prawdopodobnie wiąże się to z kilkoma czynnikami:

Zredukowany poziom hormonów stresu
Wyższe poziomy krążącego oksytocyny, która promuje dobre samopoczucie
Wyższy poziom ćwiczeń

Bez względu na mechanizm wiemy, że istnieje związek między posiadaniem zwierzaka a zdrowszym życiem. To kolejny wspaniały powód posiadania psa.

Jest to także jeden z wielu powodów, dla których misja Health wykorzystuje terapię dla zwierząt, aby pomóc pacjentom leczyć. Sandy K., której pies, Tofi, jest psem terapeutycznym w programie Mission’s Pet Therapy, mówi, że z osobistego doświadczenia widział niezwykle pozytywny wpływ, jaki te kochające zwierzęta mogą mieć na czyjś proces leczenia.

„W czerwcu tego roku zdiagnozowano u mnie raka piersi, lumpektomię i poddano radioterapii. Tofi pomógł mi wydostać się z domu podczas moich kuracji, kontynuując wizyty w centrum terapii nowotworowej „- powiedział Sandy. „Te wizyty zapewniły mi ćwiczenia i sposób myślenia, których potrzebowałem, aby poprawić samopoczucie. Pomagało również pacjentom, ponieważ zawsze czekali na wizyty Tofi. Tofi pomógł wielu pacjentom otworzyć się i wyrazić swoje obawy. Z moją diagnozą raka, i z Tofi u mego boku, jestem w stanie odnosić się do moich pacjentów, podczas gdy Tofi utrzymuje spokój dla nich. ”

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *